Kurallar

Renk Sohbet sitesi olarak siz değerli kullanıcılarımıza güvenli ve düzeyli sohbet oluşturmak bizim görevimiz.

RenkSohbet.ORG | Chat – Sohbet Kuralları.

RenkSohbet.ORG IRC sosyal chat ağının hazırlamış olduğu bu kurallar,tamamen bizi tercih eden sohbet kullanıcılarının daha güvenli ve huzurlu bir ortamda sohbet edip eğlenmeleri için gerekli platformu oluşturmayı hedeflemektedir.Lütfen bu kuralları dikkatlice okuyup gerekli hassasiyeti gösteriniz.

T.C Anayasası ve Yasalarına Uyunuz.

RenkSohbet.ORG IRC sosyal chat ağı Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kurulmuş ve hizmet veren bir sunucu olduğu için,IRC ağımızdaki bütün kullanıcılarımız T.C Anayasası ve Yasalarına uygun şekilde davranmakla mükelleftir.Aksi durumlar tespit edildiğinde durumun ağırlığına göre Nickleriniz yasaklanabilir ve/veya Kanallarınız süresiz olarak kapatılabilir.Unutulmaması gerekir ki RenkSohbet.ORG IRC ağındaki bütün nick ve kanalların tüm hakları RenkSohbet.ORG ‘a aittir. Bu konuda herhangi bir hak iddia edilemez.

Tekrar Yapmak

RenkSohbet.ORG IRC ağındaki kanallarda tek olmadığınızı bilmeniz gerekir.Bazen sizin eğlenmek veya başka sebepler için seri şekilde yapmış olduğunuz kelime ve/veya cümle tekrarları sohbet akışını bozabilir,kanal takibini zorlaştırabilir,kanal yöneticilerinin görev kabiliyetlerini indirgeyebilir.Bu yüzden bu tür faaliyetler kanal genelinde yasaktır.Kanal genelinde tekrar yapmanız durumunda kanal yöneticileri tarafından önce uyarılır,hatanızda ısrar ederseniz bir süreliğine kanaldan uzaklaştırılırsınız.

Rahatsızlık

RenkSohbet.ORG IRC ağı üzerindeki tüm kanallarımız genel eğlence ve sohbet kanallarıdır.Kanallarımızdaki diğer kullanıcılarımızı rahatsız edici faaliyetler içinde bulunmanız RenkSohbet.ORG IRC ağının özgürlük ilkeleriyle kesinlikle bağdaşamaz.Bu tip durumlar ne yazık ki kötü sonuçlar doğurup,istenmeyen olaylara yüz tutabileceğinden kanal yönetimlerimiz müdehale edip,kanaldan uzaklaştırma haklarını saklı tutarlar.

Tartışma

RenkSohbet.ORG IRC Yönetimi olarak sohbet ortamımızı insanların toplu şekilde eğlenip,güzel arkadaşlıklar kurabileceği,kimi zaman da bilgi ve his paylaşımında bulunabileceği bir şekilde yapılandırmayı hedefliyoruz.Ülkemizde birçok farklı siyasi görüşlerin,ırk ve din farklılıklarının bulunduğunu göz önünde tuttuğumuzdan ötürü kanal genelinde böyle konuların tartışılmasını uygun görmemekteyiz.Bu tür konuların açılması size zıt görüşteki insanların tepkisine ve dolayısiyle tartışmalara yol açabileceğinden kanal yönetimleri müdehale haklarını saklı tutacaklardır.Ayrıca kanalın genel huzurunu bozucak ve diğer kullanıcılarımızı rahatsız edecek şekilde ikili,üçlü veya genel tartışmalara girilmesi,tartışma ortamlarının oluşturulması kesinlikle kural dışıdır.

Renkli ve Alt Çizgili Yazı

RenkSohbet.ORG IRC Ağı üzerindeki kanal genellerinde renkli ve alt çizgili şekilde yazmak seri sohbet akışını bozup,kanal takibini zorlaştırabileceğinden kural ihlali sayılmaktadır.Bu durumlarda Kanal Yönetimlerimiz önce kullanıcıyı uyarır,kural ihlalinin ısrarla sürdürülmesi halinde ise kullanıcıyı kanaldan uzaklaştırır.

Argo – Küfür RenkSohbet.ORG

IRC Ağı olarak öncelikli prensiplerimizden bir tanesi de kesinlikle seviyedir.Bu yüzden kanal genellerinde argo söz ve küfüre kesinlikle taviz vermemekteyiz.Bu tip durumların vuku bulması halinde kanal yönetimlerimiz seçkin kullanıcılarımızın rahatsız olmaması için kişi ya da kişileri derhal kanaldan uzaklaştırırlar.Bu tür durumları ısrarla devam ettiren kullanıcılarımızın nickleri Yönetim tarafından süresiz olarak yasaklanır,bu tür faaliyetlere bilerek izin veren özel kanallar uyarı olarak geçici süreyle kapatılır,tekrarında ise süresiz kapatılır.

Arayış

RenkSohbet.ORG IRC Ağı üzerindeki tüm kanallar çoklu sohbet ortamlarıdır.Bayan var mı?, tel var mı ?, skype var mı ?, bay var mı?, msn var mı?, cam var mı? vb. arayış niteliği taşıyan cümlelerin kanallarda kullanılması ve skype adresi verilmesi diğer kullanıcılarımızın huzur ortamlarını bozabileceğinden yasaktır.Bu tür konuşmaları özelden yapabilirsiniz,fakat kanal genelinde yapmanız durumunda kanaldan uzaklaştırılırsınız.

Büyük Harf

RenkSohbet.ORG IRC ağında büyük harf bağırmayı simgelemektedir.Nadiren bazı kelime ya da cümleleri dikkat çekmesi için büyük harfle yazabilirsiniz,fakat büyük harfin sürekli kullanılması yasaktır.Bu tür durumlarda kanal yönetimleri tarafından önce uyarılırsınız,hatanızda ısrar etmeniz durumunda ise kanaldan uzaklaştırılırsınız.

Reklam/İnviter

RenkSohbet.ORG IRC Ağı üzerinde başka site ya da sitelerin reklamlarını özelde ve/veya kanal genellerinde yapmak RenkSohbet.ORG sohbet ortamını bozabileceğinden kesinlikle yasaktır.Bu durumlarda nickleriniz yasaklanır ve sunucudan süresiz olarak uzaklaştılırsınız.Ayrıca kanal reklamı yapmanız durumunda kanalınız önce geçici süreyle,devam etmeniz durumunda sürekli olarak kapatılır.

Flood / Trojan / Saldırı

RenkSohbet.ORG IRC ağı üzerinde flood niteliği taşıyan işlevler içerisinde bulunmak,sunucuya trojan bot bağlamak,sunucu güvenliğini huzur bozucu saldırılar yapmak kesinlikle yasak olduğu gibi, RenkSohbet.CoM yönetimi bu gibi kişi ya da kişilerin tespit edilmesi durumunda her türlü yasal yola başvurma hakkına sahiptir.
Unutmayınız Bu kurallar ve yönetmelikler kullanıcılarımızın daha huzurlu ve güvenli bir şekilde sohbet edebilmesi,ana prensibimiz olan seviyeli sohbet ortamının bozulmaması için RenkSohbet.ORG IRC Ağı Yönetimi tarafından detaylı çalışmalar sonucu oluşturulmuştur. RenkSohbet.ORG IRC Ağı bünyesinde barındırdığı bütün nick ve kanalların gerçek hak sahibidir.Kişi ya da kişiler nick ve kanallar hakkında herhangi bir hak iddia edemezler.